नेकपा पाल्पाद्दारा राहत वितरण पिडित भन्छन्-“नाैं दिन भयो बिजुली छैन्”

बोलिखबर   १० असार २०७८, बिहीबार २३:३४

मुक्ति गैरेनेपाल कम्युनिस्ट पार्टी पाल्पाले यहीँ असार ३१ गते देखि लगातार ६ गते सम्म परेको भिषण बर्षात कारण घर पुर्ण क्षति भई ज्यान घुमाउने पिडित परिवारलाई राहत वितरण गरेको छ । पाल्पाको रिब्दिकाेट गाँउपालिका स्थित वडा नं.४ मन्छिपमा रहेका अामा बिष्णु भट्टराई क्षेत्री बुवा महेन्द्र भट्टराईका दुई छाेरा मध्य एक छाेरा १९ बर्षका मदन भट्टराईकाे असार १ गते साझ ६ बजे तिर एकाक्सि अाएकाे पहिरोले उहाँलाई संगै घरलाई समेत बगाएको थियो । अामा बिष्णु भट्टराई भने छिमेकीकाे घरमा दुध लिन गएको कारणले बच्न सफल भएको पिडित बिष्णु भट्टराईले बताउनुभयो । साथै छिमेकी घर सुनिता भट्टराईकाे घरमा पनि क्षति पुर्याएकाे छ । यस दुखद् घडीमा नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीले उक्त पिडित परिवारकाे घरमा पुगेर चामल,नुन,तेल,दाल,माक्र्स र साबुन लगायतका सामाग्रीहरु वितरण गरेको छ । राहत वितरण कार्यक्रममा नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका केन्द्रीय सदस्य तथा पाल्पा-गुल्मी जिल्ला ईन्चार्ज अपेक्षाले दुखकाे बेलामा अाँफुहरुले सकेको सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गरेकि छिन् । यस दुखद् घडीमा शाेकलाई शक्तिमा बदल्दै अगाडि बढ्नुपर्ने भन्दै पिडित अामा बिष्णु भट्टराई र उहाँहरुलाई सात्न्वना दिदै मृतक मदन भट्टराई प्रति हार्दिक श्रद्धाञ्जलि व्यक्त गर्दै गहिरो समवेदना प्रकट गरेकि छिन् । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका जिल्ला सचिव प्रभातले राज्यको गैर जिम्मेवारीपन कारणले बाढी पहिरोकाे उचित व्यवस्थापन र राेकथाम नगर्दा नागरिकहरुले बर्सेनि अनाहकमा  दुख पाउनुका साथै ज्युउज्यान गुमाउनु परेको बताए ।यस्तै रिब्दिकाेट गाँउपालिका वडा नं.२ देउरालीमा ९० घरधुरीहरुलाई माक्र्स र साबुन समेत वितरण गरेको छ ।
पिडित भन्छन्-“अाज नाैं दिन भयो बिजुली बत्ती छैन्”उक्त कार्यक्रममा दुख र शाेकमा परेका पिडित परिवारहरुले मिति २०७७ असार १ गते उक्त घटना भए पछि सव उद्दारका लागि सशस्त्र प्रहरी बल र नेपाल प्रहरी मात्रै अाएर गएपछि कसैले पनि वास्ता नगरेको बताएका छन् ।नत राजनीतिक,नत समाजसेवी,नत अन्य काेहि नअाएकाे तर तपाईंहरु पनि अाउनु भयो हामी अभारि छाैं भन्दै थप अाँसु झारेका जसले भावविह्वल बनाएको थियो । उक्त घटना घटेको दिन देखि बिजुली लाईन समेत अवरुद्ध भएको कारणले अध्यारोमा अाँफुहरुले दुख बेसाउन परेको बताउनुभयो । हामीले बिजुली बत्तीका लागि स्थानीय सरकार देखि जिल्लामा बिजुलिकाे पहल गर्दा समेत वेवास्ता गरेको पिडित परिवारले दुखेसाे गरेका थिए ।यस कार्यक्रममा नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका जिल्ला सदस्य नारायण केसी,अखिल(क्रान्तिकारी)का जिल्ला उपाध्यक्ष सुदिप विश्वकर्मा,नेपाल पत्रकार महासंघ मिर्मिरे प्रतिष्ठान शाखा अनामनगर काठमाडौंका सहसचिव मुक्ति गैरे लगायतकाे उपस्थिति रहेको थियो ।